Да ве поздравам

На оваа глува и патетична платформа
на која се трудам да оставам мој траг,
пишувањето  е како целодневна норма,
во исчекување на насмеаниот црн враг.

И една убава песна со Марк Ентони.

Advertisements
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s